středa 30. ledna 2013

Zničte afty!

Nedávno jsem psala, jaká je dobrá prevence před vznikem aftů. Co je ale nejlepší, když se vám aft udělá? Jak ho nejrychleji zlikvidovat?

Sice si pomáhám laktobacily, které hojení urychlí, ale i tak je to dost nepříjemné. Hlavně, pokud se vám aft udělá na jazyku (hlavně na špičce), na rtu, nebo na madlích.. Takže to chce opravdu něco hodně účinného. Tím je Oralmedic. Náhodou mi ho doporučila lékárnice, že se jedná o novinku. 



zdroj

V jednom balení jsou dvě tyčinky, které vypadají jako dutý uchošťour, který je naplněný fialovou tekutinou. Nebudu vám kecat a na rovinu řeknu, že to opravdu hrozne smrdí. Je to tím, že roztok obsahuje různé kyseliny, mezi jinými i kyselinu sírovou, které aft v podstatě vypálí. 




Pro aplikaci ustřihnete jeden konec uchošťouru, počkáte, až se tekutina nasákne do vaty na druhém konci a přiložíte k aftu. Opět budu upřímná: pálí to, hodně to pálí. Podle příbalového letáku to chce vydržet alespoň 5 vteřin. Na aftu se vám okamžitě vytvoří bílý povlak, a aft se začne hojit. Uznávám, že je to docela brutální postup, ale stoprocentně účinný. Dodám, že dvě tyčinky koupíte kolem 155Kč.


Pokud jste slabší povahy, nebo pokud nemáte afty tak bolestivé a v tak velkém rozsahu, můžu vám doporučit Aloclair gel na potírání. 




Gel nanesete přímo z tubičky na aft, kde vytvoří ochranný film a chrání aft před drobky z jídla a podobně.  Aplikaci je potřeba opakovat několikrát denně. Je to docela příjemné, gel chladí, ale hojení nijak neurychlí, spíš jen krátkodobě uleví od bolesti. Gel pořídíte kolem 110Kč.


Špatná také není řada výrobků Herbadent, kterou můžete používat nepřetržitě, jako prevenci. Výrobky obsahují extrakty z bylinek jako je například řepík, šalvěj, nebo heřmánek a silice z máty a hřebíčku.



zdroj

Produkty jsou bez nejrůznějších barviv a konzervantů. Na chuť jsou docela příjemné, malinko nahořklé a voní nejrůznějšími bylinkami. Na aft působí stejně, jako už zmiňovaný Aloclair gel. Na chvíli uleví od bolesti, ale hojení neurychlí. To umí jenom sadistický Oralmedic..


Doufám, že jsem vám v hledání spolubojovníka proti aftům trochu pomohla. 


Hezký den! :)

1 komentářů:

  1. Děkuji za skvělý tip! Konečně se objevil kromě "šidítek" i účinný lék (i když je bolestivý a smrdí) ale účinkuje. Kdyby nebylo vašeho webu, tak bych ani nevěděl co přesně mám v lékárně hledat. Protože lékárníci vždy doporučují to, co mají nejdéle na skladě.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře a podněty!