Pryč s celulitidou!

Všechny to moc dobře známe, ten neustálý doj s pomerančovou kůží, který ne a ne vyhrát.. Bohužel nemám tip, který by nás těchto neduhů na 100% zbavil, ale za sebe alespoň mohu říct, že to trochu funguje.

Jednou jsem přišla za mamkou a stěžovala si, v jakém stavu jsou moje stehna.. že takhle se v krátké sukni na veřejnosti vystavovat nemůžu (bylo léto). A mamča mi s úsměvem ukázala svoje nohy, na kterých nebyla ani známka celulitidy! Kůže na stehnech  byla pevná a hladká, žádná známka dolíčků. A tady přichází první rada: mamka chodí každého půl roku na strojovou lymfodrenáž. Absolvuje zhruba 10- 15 kůr a zbaví se celulitidy, těžkých a oteklých nohou a ještě navíc z těla vyplaví škodliviny.


Já jsem byla na ruční lymfodrenáži celého těla pětkrát, paní se mnou na stole pěkně házela, až mě všechno bolelo, ale můžu říct, že prokazatelný efekt to mělo. Za těch pár návštěv jsem zhubla 5 cm na stehnech a 10 cm na břiše. A připadala jsem si mnohem zdravěji. Takže pokud máte možnost, určitě to zkuste! (měli byste dostat i příspěvek od pojišťovny)Bezbolestným ničitelem celulitidy jsou nejrůznější krémy a gely (alespoň to hlásají reklamy). Prvním mazadlem je Balea Cellulite Bodycreme, který obsahuje kofein. Krém je hutný a do pokožky se musí vtírat delší dobu (což je dobře, pokožka se alespoň dobře prokrví).Balení mám už skoro celé spotřebované a můžu říct, že v kombinaci s pohybem funguje. Pleť je pevnější a taková hladší, dolíčky nejsou už tolik viditelné. 300ml balení koupíte v DM drogerii. Cenu si už bohužel nepamatuji, ale bylo do určitě do 90Kč.


Druhou zbraní proti dolíčkům je břečťanový gel od Ryoru. Pokud jde o konzistenci, ta je tekutější, než u předchozí Baley. Proto se také roztírá lépe, jediný problém je se vsakováním. Chce to alespoň 5 minut nikam nesedat a nic si neoblékat a počkat, až se gel vsákne. Ale i tak se mi většinou šaty přilepí ke stehnu.. 


Dalším mínusem, i když ne tak silným jako předchozí, je vůně gelu. Protože má obsahovat nejrůznější přírodní extrakty atd., tak i přírodně voní. Na jednu stranu oceňuji, že v gelu nejsou další chemikálie navíc, ale na druhou stranu jsem si na vůni musela zvyknout (dodávám, že vůně je celkem výrazná a dlouhodobá, takže to může někomu silně vadit). Co se týče účinnosti, je to podobné jako s Baleou: zpevní a vyhladí v kombinaci se cvičením. Gel 200ml pořídíte za cenu kolem 98Kč (Rossmann).


Na závěr bych chtěla říct, že oba celulito- drtiči účinkují v podstatě stejně, žádný rozdíl v nich nevidím. Prostě zpevní a vyhladí.. ale nesmíte jenom sedět a čekat, že se stane zázrak.


Hezký den! :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Flíčky po akné? Žádný problém!