Francouzské voňavky Les Fleurs de Bach

Není parfém jako parfém. Voňavkami se moc nezabývám, většinou se spokojím s tím, čím mě obdaruje rodina, ale.. tentokrát jsem narazila na dva velice zajímavé parfémy z dílny francouzské značky Les Fleurs de Bach. Kromě toho že parfémy báječně voní, mají působit blahodárně i na naši psychiku díky obsahu nejrůznějších květových vod. Tato vůně nás má uklidnit, příjemně naladit a zbavit stresu.Les Fleurs de Bach nabízí dvě varianty parfémů: Présences a Vivacités. Nemohla jsem se rozhodnout, tak jsem prubla obě dvě.


Présences de Bach je svěží květinová vůně, která má za úkol příjemně vás naladit, uklidnit a zmírnit stres. Je to krásná jarní vůně, která je hodně výrazná, ale zároveň svěží. Je jako rozkvetlá louka. Cítím z ní růže, citrusové plody a možná i nějaké to koření.Vivacités de Bach kombinuje dřevité a kořeněné tóny, které vás nabijí pozitivní energií. Opravdu, voní hodně kořeněně, může dokonce připomínat mužskou voňavku. Když koření malinko vyprchá, cítím vůni lesa po dešti. Hlavně tedy mokrého mechu. A on ten mech opravu ve složení je! Přesněji řečeno, je to nějaký druh lišejníku, ale stejně...A jsem tam, kde jsem byla předtím.. nemůžu se rozhodnout, která je ta pravá. Obě dvě Bachovky voní úžasně, pořád mě nutí čichat si k zápěstí.. A hlavně mi přijde, že když jsem ve stresu nebo unavená, fakt fungují. Stačí přivonět a Présences mě uklidní a navodí takový ten pocit 'vždyť to zvládnu'.

Naopak Vivacités mě nakopne. Když je venku hnusně, pošmourno a já mám před sebou celý den práce, uklízení, zařizování... ta svěží vůně lesa mě povzbudí, že ani nepotřebuju kafe a hned překypuju elánem a nadšením, jak budu uklízet..Nevěřila jsem tomu, ale ta vůně opravdu udělá svoje. Navíc, Vivacités i Présences je každá úplně jiná, jinak voní, jinak působí. Nejraději bych si pořídila rovnou obě dvě. Nebýt teda té vysoké ceny...

Znáte tyto parfémy a máte s nimi zkušenost? Líbí se vám jejich vůně, nebo vám přijdou moc výrazné a těžké?

Hezký den! :)

Komentáře

 1. Ach jo, Bachovky mě tak hrozně lákají! Tohleto je čistá provokace :):) Musím je při další návštěvě Práglu oňufat, a zjistit, která bude pro mě dobrá.

  OdpovědětVymazat
 2. :)) Já se jenom obávám, že mají více vůní, než jen tyhle dvě zmiňované.. a to se ani neumím rozhodnout mezi těmito dvěma! A pak mi taky úžasně voní Energy roll on.. Půjdu je asi omrknout na páteční Beauty&Spa, ať mám ještě víc zamotanou hlavu!

  OdpovědětVymazat
 3. Vůně jsem zatím neměla možnost vyzkoušet, ale od té doby, co používáme bachovky klasicky máme doma na silvestra psa a ne šílený uzlíček nervů :-) Takže věřím tomu, že i parfémy budou mít svůj efekt.

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě jsem vůbec neovoněla, ale na vůně až tak nejsem. Mám raději, když mi tu správnou vybere manžel. Já sama si voňavky nevybírám a nekupuji, protože mi to nejprve voní a pak za hodinu už vůbec ne. Je to se mnou těžké.

  OdpovědětVymazat
 5. Já také voňavky většinou dostávám a když už mám volnou ruku při výběru, rozhoduju se podle flakonu :) A zrovna bachovky nemají obal nic extra...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Flíčky po akné? Žádný problém!